You are here: Home > Bez kategorii > Zdrowe bioderka – profilaktyka od urodzenia!

Zdrowe bioderka – profilaktyka od urodzenia!

Narodziny dziecka to nie meta. To dopiero początek. Trzeba otoczyć je najlepsza opieką, troską, a do tego mieć na uwadze jego zdrowie. Najmniejsze dzieciątka narażone są na najgorsze niebezpieczeństwa – złe ułożenie, jednostronne ubieranie – wszystko to może zaowocować późniejszą asymetrią czy krzywymi bioderkami. By skutecznie tego uniknąć warto zadbać o podstawowe badania maluszka.

USG bioderek w Poznaniu – neoMedica

Badanie USG bioderek jest jednym z podstawowych badań, na które kierują już położne przy wypisie ze szpitala. Za pomocą ultrasonografii bada się, czy maluch rozwija się prawidłowo, a dokładniej jego stawy biodrowe.

Dzięki USG bioderek niemowląt w Poznaniu można łatwo wykryć wszelkie nieprawidłowości, które mogą pojawić się podczas rozwoju. Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, jaki posiada neoMedica to doskonały sposób na rewelacyjne badanie, na którym można wykryć wszystko.

Zalecenia mówią, że USG bioderek niemowląt w Poznaniu najlepiej jest wykonać trzy razy. Pierwsze i drugie badanie USG jest obowiązkowe, ostatnie, natomiast, należy wykonać w przypadku, gdy drugie wykazało coś złego i dopiero wtedy, kiedy dziecko nauczy się samodzielnie chodzić. Aby dowiedzieć się dużo więcej, warto zajrzeć na stronę internetową: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat , a przy okazji zaznajomić się z kalendarzem badań.

Comments are closed.