You are here: Home > Uroda > W jaki sposób usuwać skórki?

W jaki sposób usuwać skórki?

usuwac-skorkiUsuwanie skórek jest jednym z najmniej przyjemnych etapów dbania o paznokcie. Jednak nie sposób wyobrazić sobie dobrze wykonany manicure z pominięciem tego etapu. Zanim jednak przystąpimy do tego zadania, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jak usunąć skórki i czego potrzebujemy. Aby skutecznie usunąć skórki, potrzebne są przede wszystkim narzędzia takie, jak drewniany patyczek oraz cążki, jeżeli decydujemy się na wycięcie skórek. Potrzebne będą również preparaty do zmiękczania skórek.

Na rynku kosmetycznych dostępne są różnego rodzaju preparaty Sally Hansen do skórek np: http://pl.sallyhansen.com/paznokcie/piel%C4%99gnacja-paznokci/piel%C4%99gnacja-sk%C3%B3rek/instant-cuticle-remover. Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych jest Instant Cuticle Remover. W jaki sposób działa ten produkt?

Jest to żel, który należy nałożyć wokół skórek. W następnym kroku odczekujemy kilka chwil i zdejmujemy skórki za pomocą wcześniej przygotowanym drewnianym patyczkiem. Użycie Instant Cuticle Remover powoduje, że skórki są zmiękczone i znacznie bardziej podatne na usuwanie.

Jeżeli jednak jesteśmy fankami wycinania skórek, warto pamiętać, że nie wolno ich absolutnie szarpać. Ważny jest także kierunek wycinania – zawsze wycinamy je od prawej do lewej strony. Przed zabiegiem wycinania również warto użyć preparatu Sally Hansen do skórek, gdyż pozwoli on na uniknięcie wysuszenia, popękania i narastania ich na płytkę paznokcia.

Warto pamiętać, że dłonie są naszą wizytówką, na którą inni ludzie zwracają uwagę. Dzięki usunięciu skórek, paznokcie wyglądają na zdecydowanie dłuższe i ładniejsze a to powoduje, że całe dłonie lepiej się prezentują.

Comments are closed.