You are here: Home > Moda > SPA – jakie zabiegi cieszą się popularnością?

SPA – jakie zabiegi cieszą się popularnością?

Woda jest jednym z najważniejszych składników odżywczych, ze względu na skład ludzkiego organizmu. Od najdawniejszych czasów doceniano jej oczyszczające i orzeźwiające właściwości. Nie może więc dziwić, że znalazła ona swoje zastosowanie również w medycynie. Relaksacyjne właściowości wody wykorzystywane są również w salonach SPA, a samą nazwę wywodzi się od pierwszych liter wyrażenia „sanus per aquam”, czyli zdrowy dzięki wodzie.

Nie tylko woda wykorzystywana jest w tych „świątyniach” dbania o ciało. Do najpopularniejszych zabiegów należą oczywiście kąpiele, we wszelkich wariantach. Bąbelki, oleje, zioła, mleko, a nawet błoto… Wszystko może sprawić, że czas spędzony w SPA będzie niezwykle relaksujący. Warto jednak pamiętać o tym, że kąpiel powinna być dobrana do rodzaju skóry, by nie wywołać jakiejś reakcji alergicznej.

W ofercie wiele salonów SPA posiada również punkty masażu czy zabiegi odwołujące się do tradycji azjatyckiej, jak np. akupresura czy masaż przy użyciu gorących kąpieli. Takie usługi pozwolą poczuć nam nieco egzotycznego klimatu. Taka chwila przyjemności nie musi wcale kosztować majątku.

Aby znaleźć interesujący nas zabieg w korzystnej cenie możemy skorzystać z wyszukiwarki na stronie moment.pl. Dzięki opiniom innych użytkowników możemy również wybrać najodpowiedniejszy dla nas salon. Wyszukiwarka pokaże nam najlepsze „świątynie ciała” w okolicy. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż wszystkie informacje zebrane są w jednym miejscu.

Comments are closed.