You are here: Home > Bez kategorii > Objawy choroby wrzodowej

Objawy choroby wrzodowej

Silny ból brzucha lub jego okolic to bardzo nieprzyjemny stan, w którym nikt nie chciałby być nawet przez chwilę. Tym bardziej nikt nie chciałby mieć wrzodów, które niestety pojawiają się u coraz większej liczby osób. Skąd w ogóle się biorą?

Choroba wrzodowa objawia się bardzo silnym bólem w nadbrzuszu. Często wywołuje to bardzo duży dyskomfort fizyczny i psychiczny. Najczęściej pojawia się około od jednej do trzech godzin po posiłku. Ból ten ustępuje dopiero po zjedzeniu pokarmu, który zobojętnia kwas żołądkowy, bądź też odpowiednich leków. Ból towarzyszący chorobie wrzodowej nasila się zwykle w nocy, a także wczesnym rankiem. Zdarza się, że towarzyszą jej również inne dolegliwości jak nudności lub nawet wymioty. Czasem choroba wrzodowa postępuje zupełnie bezobjawowo. Wówczas niektórzy nawet nie wiedzą, że ją mają. Jednak i tak prędzej czy później rozwinie się do tego stopnia, że będzie można ją łatwo rozpoznać. Aby sprawdzić, czy ma się tę chorobę, wystarczy udać się do lekarza. Ten wykona odpowiednie badanie, a przede wszystkim przeprowadzi stosowny wywiad. Kiedy jednak ból utrzymuje się przez dłuższy czas i nasila się, można domyślać się tylko jednego. Choroba wrzodowa bywa bardzo dokuczliwa. Dlatego lepiej wykryć ją jak najwcześniej i szybko rozpocząć odpowiednie leczenie.

Objawy choroby wrzodowej nie są zbyt charakterystyczne, dzięki czemu można byłoby łatwo zdiagnozować ten konkretny problem. Jednak sam ból powinien już dać dużo do myślenia i zmotywować do wizyty kontrolnej u lekarza. Dodatkowe informacje o tym można znaleźć tu http://www.no-spa.pl/bole-zoladka/czym-jest-choroba-wrzodowa.

Comments are closed.