You are here: Home > Bez kategorii > Nowe koncepcje magazynowania

Nowe koncepcje magazynowania

O tym jak bardzo ważny jest porządek i dobra organizacja pracy na magazynie wie każdy jego pracownik. Odpowiednio posegregowany i poukładany towar oraz dobrze zaplanowane działania logistyczne zdecydowanie usprawniają pracę w magazynie, bardzo często niezbędną rzeczą poza regałami, półkami są palety, gdyż usprawniają one transport przechowywanych na nich towarów. Palety są również dużym ułatwieniem w zakładach produkcyjnych, dzięki nim można bez problemu przewozić poszczególne elementy służące do produkcji towaru od jednej maszyny do drugiej.

Jeśli w zakładzie produkowane są małe elementy często wykorzystuje się do ich przechowywania i przewożenia nadstawki paletowe. Dzięki ich zastosowaniu zyskujemy pewność, że nawet bardzo drobne części nie zaginą a co za tym idzie – zlecenie które wykonujemy będzie zrealizowane na czas bez żadnych opóźnień.

Nakładki paletowe i ich zastosowanie w transporcie

Zakłady produkcyjne muszą zadbać również o to, aby towar dotarł do klienta w stanie nienaruszonym. Najbardziej popularną formą doręczenia zamówienia jest transport samochodowy. Chcąc chronić ładunek przed zniszczeniem firmy przewozowe korzystają z palet oraz nakładek paletowych.

Zastosowanie nakładek paletowych handlu

Nikomu nie trzeba wyjaśniać jak wyglądają palety i nakładki paletowe. Udając się na codzienne zakupy do marketu, możemy zobaczyć stojące między regałami palety czekające na rozładunek. Niejednokrotnie dla klientów sklepu są one dość uciążliwe, gdyż odstępy między regałami w większości marketów wielko powierzchniowych, nie są wystarczające, by poruszać się obok nich swobodnie dziecięcą gondolą. Powodem tych niedogodności są właśnie zalegające w różnych sektorach palety.

Wygoda i elastyczność

Dla pracowników magazynowych tego typu sklepów, najważniejszym zadaniem jest jak najszybsze umiejscowienie towarów na półkach, tak aby asortyment sklepu ciągle był w 100% dostępny i elastyczny względem potrzeb klientów. Palety i nakładki paletowe są dla nich nieocenionym ułatwieniem służbowym, gwarantując wyższy komfort pracy w każdych warunkach eksploatacyjnych.

Dzięki ich zastosowaniu osoba zajmująca się rozładunkiem towaru pobiera z magazynu większą jego część, zachowując większą dynamikę pracy oraz mniejsze zmęczenie, co w sposób bezpośredni determinuje także wydajność pracownika. Tym samym można strukturę zarządzania zasobami ludzkimi oprzeć o system wielozadaniowy. Aż trudno jest wyobrazić sobie ideę magazynowania i przechowywania, pozbawioną , palet i nakładek paletowych.

Niezwykle trudne i bardzo wyczerpujące, a wręcz niemożliwe, byłoby sprostanie potrzebom rynku w zakresie dostarczenia towarów w zakresie importu i eksportu zagranicznego. Palety i nadstawki paletowe mają ogromne znaczenie w wielu dziedzinach gospodarki, TEFRA doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo liczy się w tej materii jakość i wytrzymałość sprzedawanych palet i nadstawek – przekonaj się i Ty! Odwiedź http://www.tefra.com.pl/nadstawki-paletowe/ i odkryj nową generację transportu, opartego o koncepcję prostoty i elastycznych rozwiązań – w duchu nowoczesności i wyzwań rynku opartego o zasadę konkurencji.

Comments are closed.