You are here: Home > Moda > Mrożona kawa w 3 minuty

Mrożona kawa w 3 minuty

W okresie letnim wszelkiego rodzaju zimne napoje smakują zdecydowanie bardziej od ciepłych. Nie inaczej jest w przypadku kawy. Ciepła kawa przy upałach po pierwsze podnosi temperaturę organizmu. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie smacznej, zimnej kawy.

Zimna kawa może być przygotowana z wykorzystaniem bardzo różnych przepisów. W zależności od rodzaju przepisu niezbędne będzie poświęcenie znacznie większej ilości czasu na przygotowanie kawy, która będzie gotowa do spożycia.
Mrożona kawa może być przygotowana nawet w trzy minuty. Przy takim przepisie niezbędne będzie posiadanie takich składników jak kawa rozpuszczalna, mleko, kostki lodu, plastikowy shaker, choć można w tym celu wykorzystać również butelki plastikowej, wody oraz cukru.
Kawa przygotowywana jest w taki sposób, w którym dwie lub trzy czubate łyżki kawy sypie się do szklanki, do której dosypuje się następnie jedną lub dwie łyżki cukru. Do tego dolewa się przegotowaną wodę i przelewa się do butelki, w której niezbędne jest następnie wstrząśnięcie już przygotowaną mieszaniną. Mieszać trzeba do czasu, aż całość się zapieni. W tym czasie trzeba przygotować szklanki, do której należy nasypać kostki lody i wlać do takich szklanek przygotowaną w butelce mieszkankę. Do całości można również dolać zimnego mleka. Oczywiście zimna kawa może być przygotowana również w inny sposób, który również pozwala na wykorzystanie dodatkowych składników. Jednocześnie wybierać można bardzo różne kawy rozpuszczalne, które wykorzysta się w kawie mrożonej.

Comments are closed.