You are here: Home > Bez kategorii > Inkontynencja u kobiet

Inkontynencja u kobiet

inkontynencjaNietrzymanie moczu to inaczej inkontynencja. Problem ten dotyczy między innymi kobiet i to w różnym wieku. Może występować w dwóch typach. Chodzi tu o wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz nietrzymanie moczu z powodu naglącego parcia. To nic przyjemnego, gdy kobieta zmaga się z danym problemem. Jest to nie tylko dokuczliwe, ale również wstydliwe. Nie ma co się temu dziwić. Zapewne nikt nie chciałby być w tej sytuacji. Ciągłe sączenie się moczu i tym samym moczenie bielizny to poważny kłopot.

Gdy kobieta jest w domu, jeszcze nie ma z tym większego problemu, ale nie można przecież zapominać o tym, że musi też pracować, chodzić na zakupy i w inne miejsca, spotykać się z ludźmi. Takie dolegliwości zdecydowanie psują humor i samopoczucie. Dla kobiet nietrzymanie moczu jest wyjątkowo trudne. Chodzi tu przede wszystkim o to, że każda kobieta chce być atrakcyjna. Nie bez powodu wkłada na siebie modne ubrania, robi stylowy makijaż i dba o higienę. Chce też podobać się mężczyznom i czuć swoją wartość. W tym przypadku jednak nie jest jej łatwo. Ciągłe nietrzymanie moczu zniechęca do spotkań ze znajomymi, a już na pewno ogranicza w spotkaniach z mężczyznami.

Co prawda można to leczyć, ale gdy sytuacja przedstawia się nieco inaczej, warto zastosować chociażby specjalną bieliznę jednorazową, której zadaniem jest stuprocentowa ochrona. Dzięki takiej bieliźnie przynajmniej trudno jest zauważyć, że dana kobieta ma ten właśnie problem. Co prawda nie ma nic przyjemnego w noszeniu takiej bielizny (np: http://www.tena.pl/), ale najważniejsze jest to, aby dolegliwość ta nie była zauważalna dla innych.

Comments are closed.