You are here: Home > Bez kategorii > Czy alkohol szkodzi wątrobie?

Czy alkohol szkodzi wątrobie?

Wielu ludzi z czasem zadaje sobie pytanie – czy alkohol szkodzi wątrobie? Dopiero uświadamiają sobie, że tak duże ilości alkoholu, jakie wypijają, mogą mieć negatywny wpływ na ich wątrobę. Tylko, czy na pewno? Niestety tak.

Picie dużych ilości alkoholu przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych właśnie z udziałem wątroby. Może zdarzyć się tak, że przestanie prawidłowo funkcjonować. Zacznie się od bólu, a może zakończyć się naprawdę tragicznie. Alkohol to tylko jeden z wielu czynników, który ma bardzo zły wpływ na organizm, a konkretnie na wątrobę. Brak ruchu też źle wpływa na ten narząd. Zresztą podobnie jak żywienie się niezdrowym jedzeniem typu fast foody, gotowe dania z hipermarketów i inne. Także nikt nie mówi tu, by całkiem rezygnować z alkoholu, ale jeżeli ktoś prowadzi niezdrowy tryb życia i do tego nie wyobraża sobie weekendowej imprezy bez dużej ilości piwa lub innego trunku, to zdecydowanie przesadza. W tych okolicznościach musi uświadomić sobie, że źle działa na organizm, a konkretnie na swoją wątrobę, która jest mu potrzebna do życia. Bez alkoholu można żyć, bez sprawnej wątroby nie. Lepiej wybrać to, co ważniejsze. Jednak to sprawa indywidualna i każdy sam powinien coś w tej kwestii postanowić.

Właśnie z tego powodu zorganizowano akcję Szczęśliwa Wątroba. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej http://szczesliwawatroba.pl/o-akcji.html. Warto zapoznać się z treścią i przede wszystkim zaangażować się w tę akcję. Może jeszcze nie jest za późno, aby uratować swoją wątrobę.

Comments are closed.