You are here: Home > Uroda > Ciacho z truskawkami – sprawdzony przepis

Ciacho z truskawkami – sprawdzony przepis

Okres czerwcowy to w Polsce sezon na truskawki. Polska jest krajem, które można nazwać zagłębiem truskawkowym. Z tego powodu, gdy nie zdarzą się żadne problemy związane z pogodą, które mogłyby zmniejszyć ilość truskawek dostępnych na rynku można bez większych problemów kupić truskawki w bardzo korzystnych cenach. Jednocześnie truskawki nadają się do bardzo wielu przepisów począwszy od owocowych sałatek a skończywszy na deserach w postaci ciast.

Z truskawkami można przygotować zarówno bardziej skomplikowane przepisy na ciasto jak też na bardzo proste przepisy na ciasto. Jednym z prostszych  ciast, które można przygotować z wykorzystaniem truskawek jest biszkopt przekładany truskawkami. Do takiego biszkoptu można wykorzystać przygotowane z owoców kremy, galaretki.
Po przygotowaniu biszkoptu wystarczy przełożyć go kremem oraz umieszczonymi w nich truskawkami i można cieszyć się wyjątkowym deserem. Takie ciasto jest doskonałym pomysłem w okresie lata, choćby w sytuacji, gdy chcemy przygotować ciasto na jakieś wydarzenie okolicznościowe, jak urodziny dziecka.
Ciastka truskawkami są również dostępne w okresie letnim w wielu ciastkarniach. Jednocześnie coraz bardziej popularne staje się w polskich ciastkarniach i cukierniach przygotowywanie poszczególnych ciast jedynie z naturalnych składników. Pozwala to mieć pewność, że spożywamy ciasta bez korzystania ze sztucznych słodzików, co niestety często zdarza się, gdy kupujemy ciasta w sklepach a zwłaszcza w przypadku bardzo dużych marketów.

Comments are closed.