You are here: Home > Bez kategorii > Choroby występujące u zwierząt

Choroby występujące u zwierząt

U zwierząt występują różnego rodzaju choroby. Jednymi z takich chorób są choroby odkleszczowe u psów. Prowadzą one do tego, że psy stają się bardzo osłabione i zaczynają mieć problemy ze słuchem i wzrokiem. Poza tym u kota można mieć do czynienia z boreliozą.

Taka borelioza u kota przebiega w podobny sposób, jak anplazmowa u psa, z tą różnicą, że kot jest mniejszym zwierzątkiem, dlatego u niego mogą występować innego rodzaju objawy. Będzie można im zaradzić przy wykorzystaniu odpowiednich środków leczniczych, które można kupić u weterynarza lub w sklepie zoologicznym. Dzięki nim chory kot będzie mógł pomału wracać do zdrowia i pełni sił. W przeciwnym razie właściciele mogą stracić swojego ulubieńca.

Jednocześnie wydaje się, że każdy właściciel psów powinien dobrze wiedzieć, jakie są kleszcza u psa objawy choroby (http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx). Trzeba bowiem pamiętać, że borelioza występująca u psa jest bardzo podstępną i trudną chorobą, która potrafi zniszczyć zdrowie i życie psu. Dlatego wydaje się, że każdy właściciel psa powinien zaopatrzyć się we wszelkie środki, przy użyciu których może zwalczać boreliozę u psa.

Jest to to bardzo ważne, żeby móc skutecznie wyleczyć psa z boreliozy, ponieważ w przeciwnym razie przestanie on cieszyć swojego pana. Jednocześnie trzeba pamiętać, że borelioza występująca u psa może wskutek zakażenia przechodzić na człowieka, dlatego niewyleczony pies stanowi ogromne zagrożenie. Staje się on również agresywny i nieobliczalny. Po jakimś czasie choroby może już nie nadawać się do kontaktu z ludźmi.

Comments are closed.